מאמרים מקצועיים

12 אתרי האינטרנט עם מידע הנדל"ן הכי שימושי

עודכן: 23 באוג׳ 2018האם חיפשת פעם מידע על מחירי דירות באיזור מסויים? האם ניסית לאתר גוש וחלקה של כתובת? האם חיפשת מידע על מכרזי רשות מקרקעי ישראל? עבור כל העוסקים בנדל"ן, (וגם עבור אלו שלא), ריכזנו עבורכם רשימה של 12 אתרים שימושיים שבהם ניתן למצוא מידע רב בנושאים הרלוונטיים.


1. מידע נדל"ן

באתר זה ניתן לראות את כל עסקאות הקנייה והמכירה (של מקרקעין) שנעשו בארץ. ממשק החיפוש נוח מאוד וניתן לחפש לפי כתובת, לפי סכום העיסקה (אם לדוגמה מחפשים דירות שנמכרו מעל או מתחת סכום מסויים), לפי שטח הדירה ועוד. כשנכנסים לעיסקה עצמה ניתן לראות מידע מקיף, וכן לצפות בעסקה ע"ג מפה.

למעבר לאתר לחץ כאן


Govmap .2

אתר ממשלתי עם כל המידע הגאוגרפי על כל שטחי מדינת ישראל. השימוש הבסיסי בו הוא לאיתור מיקום של נכס- לדוגמה, איתור כתובת לפי גוש/חלקה ולהפך, איתור מיקום לפי קואורדינטות וכו'. בנוסף, האתר מציע מגוון אפשרויות נוספות כמו מדידת מרחקים ושטחים, צפייה בשכבות מידע נוספות, החלפת רקע התצוגה ועוד. שווה ללמוד לעומק את האפשרויות שהאתר מציע.

למעבר לאתר לחץ כאן3. הפקת נסח טאבו

יש ללחוץ על הלחצן הירוק למעבר להפקת נסח טאבו. ניתן להפיק בתשלום נסח רגיל, היסטורי או מרוכז (כזה המציג מידע עבור כל החלקה, כולל תת-חלקות). יש לוודא שאכן מזינים נכון את פרטי הנכס.

למעבר לאתר לחץ כאן4. הפקת תיק בית משותף

באתר זה ניתן להפיק בתשלום תיקי בית משותף עבור בניינים משותפים.

למעבר לאתר לחץ כאן5. רשות מקרקעי ישראל

אתר רשות מקרקעי ישראל- בדפדוף באתר ניתן למצוא מידע רב על תב"עות ותוכניות מתאר, מכרזי מקרקעין ותוצאותיהם, ועוד. האתר מעוצב בצורה נוחה, ובתחתית כל עמוד יש קישורים למאגרי מידע שונים בתחום הנדל"ן. בנוסף יש לשוניות עבור קהלי יעד שונים, שם ניתן למצוא טפסים להורדה וכו'.

למעבר לאתר לחץ כאן6. מנהל התכנון

אתר מנהל התכנון במשרד האוצר. כאן ניתן לאתר תוכניות, בקשות ועררים מכל הארץ לפי פרמטרים שונים כמו גוש וחלקה, תאריך דיון ועוד, בממשק סינון נוח. כל תוכנית מופיעה עם מידע רב, כולל פרטי התוכנית, מסמכים קשורים וסטטוס הטיפול בתוכנית.

למעבר לאתר לחץ כאן7. קוים כחולים

באתר מוצגת מפת מדינת ישראל כאשר ניתן להתמקד בנקודות במפה עד לרמת מבנה בודד. בלחיצה ע"ג נקודה במפה, יוצגו בתחתית הדף התוכניות הרלוונטיות לנקודה זו, ובצד שמאל קישור לפרטי התוכנית. האתר מציג תוכניות מפורטות בסמכות מחוזית - ותמ"ל שקודמו במערכת המקוונת החל משנת 2011.

למעבר לאתר לחץ כאן8. אגף שומת מקרקעין online

אתר אגף שומת המקרקעין במשרד המשפטים, שבו ניתן לצפות בכל ההחלטות שניתנו בוועדת ההשגות לפי מיקום הנכס. נוסף על ההחלטות, ניתן לראות פרטים רבים נוספים על הנכס והשומה.

למעבר לאתר לחץ כאן9. הכרעות שמאי מכריע

באתר זה מופיעות כל השומות המכריעות שניתנו ע"י שמאים מכריעים ומייעצים בכל הארץ. ממשק הסינון נוח מאוד ומאפשר לצפות בשומות המכריעות ולהוריד למחשב בקובץ PDF.

למעבר לאתר לחץ כאן10. לשכת שמאי המקרקעין

לשכת שמאי המקרקעין בישראל, הארגון היציג של שמאי המקרקעין בישראל, מאגדת למעלה מ-1,000 מבכירי השמאים בארץ. ניתן למצוא באתר על אירועי הלשכה, פסקי דין ומידע מקצועי לחברי הלשכה.

למעבר לאתר לחץ כאן11. הוועדה לתקינה שמאית

באתר הוועדה לתקינה שמאית ניתן למצוא את התקנים המקצועיים המחייבים לעריכת שומות מסויימות- לדוגמה, תקן 19 עבור שומה לבטוחה, תקן 21 עבור שומה לפינוי בינוי, תקן 15 לטבלאות איזון, ועוד. ניתן לצפות ולהוריד את נוסח התקן בקובץ PDF.

למעבר לאתר לחץ כאן12. קווים מנחים.

​באתר אגף שומת מקרקעין במשרד המשפטים ניתן למצוא את הקווים המנחים לעריכת שומות לא שגרתיות. מדובר במידע מקצועי עבור שמאי מקרקעין. ניתן לצפות ולהוריד בקובץ PDF.

למעבר לאתר לחץ כאן